Výstavy

Malování je pro mě relax a odpočinek. Vystavuji od roku 2007. Bylo to období, kdy vznikaly nejčastěji andělské obrazy, se kterými jsem absolvovala během deseti let několik výstav (2007 Těšínské divadlo, 2007, 2009, 2013 Kino Kosmos, 2008 Kino Bystřice nad Olší, 2014, 2015 třinecká  Čajovna V Pohodě, 2017 Muzeum Třineckých železáren a města Třince). Každou tou výstavou jsem si přála předat lidem odvahu a chuť zpomalit a začít přemýšlet nad tím, zda cesta, po které jdou, je ta jejich pravá.

Od roku 2019 se věnuji tvoření mandal tečkováním. A to nejen na plátně, ale zdobím jimi např. andílky, vánoční ozdoby nebo kamínky a to akrylovými barvami. Každou výstavou chci předávat lidem radost a taky uvědomění toho, jak je důležité se umět v životě právě k této příjemné emoci, jakou je radost, vracet  a dovolit si ji prožívat. 

Výstava 2022

Čtvrtek 2.6. byl pro mě od rána dalším hezkým dnem, pro tentokrát "okořeněný" vernisáží, kterou jsem otvírala svou výstavu po 5 letech odmlky. Výstavu nazvanou Mandala 22 se mnou přišli otevřít mí přátelé a známí a taky jsem měla možnost seznámit se i s lidmi novými. Před samotnou vernisáží byl v plánu malý workshop, na kterém si návštěvníci mohli vyzkoušet techniku tečkováním na andílky a srdíčka. Byla jsem potěšena, že se tuhle techniku nebálo zkusit tolik lidí. A měli ze svého tvoření radost. 

Samotná vernisáž byla taky plná pohody a radosti. Tolik úsměvů, které jsem viděla. Hlavou mi stále procházelo slovo Děkuji. Děkuji, že můžu. Děkuji, že můžu a chci. Děkuji, že jsem se rozhodla rozdávat radost. Děkuji, že jsou lidé, kteří se chtějí radovat. Děkuji vedení kina, Regině Szpyrcové, že mi dala možnost obrazy vystavit, děkuji Terezce Vlčkové z kina, že mi pomohla s instalací výstavy, děkuji Lucce Šloufové, která se mnou, i na dálku, vše krásně připravovala. Děkuji rodině Czudkových za zapůjčení jejich rodinné mandaly, kterou jsem jim před dvěma lety vytvořila na míru. Děkuji, že některé z mandalek hned první den výstavy našly svého nového majitele a děkuji všem, kteří na vernisáž zavítali.

Mým záměrem je výstavou započít pouť, na které rozdávám radost. S pokorou můžu říct, že ve čtvrtek se mi to povedlo. 

Výstava bude v kině Kosmos v Třinci celé léto. Takže vám nic nebrání v tom, udělat si výlet. V kavárničce kina se moc hezky sedí a já věřím, že mandalky vám budou dělat příjemnou společnost. 

Přeji vám dny, ve kterých se radost bude střídat s pohodou a láskou. (S)mějte se hezky 🙂 

Ivana